Як стати жінкою мрією?
Ти відмовляєш собі в солодощах, витрачаєш півзарплати на диво-креми від зморшок і читаєш Ніцше замість Мариніної і зовсім не тому, що тобі це подобається. Просто ти хочеш бути для Нього ідеалом. Чи оцінить він це? Залишайся собою, і ти станеш для нього най-най!
Місяць тому, прочитавши в якомусь Інтернет-опитуванні, що 70% чоловіків вважають за краще дам з великим бюстом, моя подруга зробила собі пластичну операцію зі збільшення грудей. Скажу чесно, при її тендітної невисокою фігурці груди 4-го розміру неприродна. А вчора в іншому опитуванні Лена прочитала, що більше половини чоловіків все-таки люблять маленькі груди. І проплакала у мене вдома всю ніч. Чим їй допомогти, я не знала.
Ти ніколи не замислювалася про те, скільки всього ми робимо заради чоловіків? Фарбуємо волосся, хоча знаємо, що це їх безнадійно псує. Носимо шпильки, незважаючи на те, що в кросівках зручніше, швидше і практичніше. Кривлячись від болю, вищипує брови, нехай це і протиприродно. А ще ми читаємо все його гороскопи, щоб дізнатися, які жінки все-таки йому подобаються. І готові цілодобово працювати над собою, аби тільки позбутися від усіх реальних і уявних недоліків і стати схожою на його ідеал.
Чи потрібно так наполягати? Ось кілька життєвих прикладів.
Люблю морква, а їм капусту
Один мій знайомий завжди захоплювався довгоногими красунями з обкладинок глянцевих журналів і заявляв, що одружується тільки на такий кішечці. Він набрид усім проханнями познайомити його зі справжньою моделлю. Його знайомили, і не з одного. Але в результаті він одружився на невисокій пухленької дівчині Даші, яка до модельного бізнесу має вельми віддалене відношення - вона працює викладачем музики в дитсадку. Потрібно сказати, що хлопець цілком щасливий, хоча і продовжує із задоволенням читати чоловічі журнали і розглядати фотографії моделей.
Інший хлопець кричав, що ненавидить стерв. «Дівчина повинна бути скромною, тихою, сором'язливою», - любив повчати він мене час від часу. Тільки ось, скільки його знаю, все Мишкові дівчата виявлялися, м'яко кажучи, з перчиком. Остання, Наташа, виставила його з власної квартири після якоїсь дріб'язкової сварки - і Мишка три дні жив у приятеля, постійно телефонував Наташка, просив вибачення і клявся у вічній любові.
А ще я знаю чоловіка, який стверджує, що терпіти не може, коли жінка фарбує волосся і курить. Його дівчина - жінка, яка палить фарбована блондинка - тільки поблажливо посміхається, коли це чує.
Висновок: немає ніякого сенсу переробляти себе заради сильної статі. Чоловікам подобаються не блондинки і не брюнетки, які не худеньких і не пишечки, що не стерви і не скромниці, а ті жінки, які люблять себе. Все інше не має значення. Тому сьогодні твоє головне завдання - полюбити себе такою, яка ти є. Майже як у популярній пісеньці Могилевської. Як це зробити? Читай далі.
Все заради ... себе!
Можна, звичайно, скористатися мудрим рецептом героїні фільму «Найчарівніша і найпривабливіша» і, стоячи біля дзеркала, по кілька разів на день повторювати магічну фразу. Але як повірити в те, що ти - королева, якщо ніс - картоплею, ноги - далеко не від шиї, а вуха - сторчма? Як вважати себе успішною, якщо з роботи звільнили, англійська вчиш вже 15 років, а вивчити не можеш, і в свої 30 досі живеш в орендованій квартирі? Немає проблем, заявляють психологи! Вся справа в голові! Перш за все, цю голову потрібно ... мити.
Так-так, ти не почулося - мити настільки часто, щоб волосся не здавалися недоглянутими. І до косметолога потрібно ходити, і манікюр робити, і зарядку теж - не для чоловіків, а виключно для себе. Щоб відчувати себе впевнено. Якщо у тебе є проблема (або тобі здається, що вона є), роби якісь реальні кроки на шляху до її вирішення - і це забезпечить тобі половину успіху, стверджують вчені уми. Тобі не подобаються твої волосся - порадься з майстром, яку систему догляду краще підібрати. Чи не задовольняє форма носа - опановуй макіяж, який візуально його зменшить. Незадоволена фігурою - почни бігати вранці. Так, ти не схуднеш на 10 кг. І форма носа від макіяжу не зміниться. Але відчуття, що ти працюєш над собою, в два рази підніме твою самооцінку!
Скільки в мені хорошого?
Наступний крок на шляху до впевненості - вправа під кодовою назвою «Яка ж я молодчина!». Перерахуйте на папері все, що в тебе є хорошого. Напиши про те, яка ти розумна, добра, весела, симпатична, і борщ вариш смачний, і на роликах кататися вмієш, і всього Муракамі перечитала, і співаєш гарно ... Закінчила школу з золотою медаллю? Та ти ж просто інтелектуальний монстр! Підтягувати на перекладині 5 разів? Спортсменка! Згадай всі свої позитивні риси, всі свої досягнення. А тепер - повторюй: «Яка ж я розумниця (і далі за списком перераховував всі достоїнства), як багато я домоглася (зачитує свої успіхи)». Це - не жарт і не стьоб, а дуже корисний міні-тренінг. Ось побачиш, наскільки краще тобі стане після такого уроку любові до себе! І якщо тебе хтось критикує, або ти починаєш комусь тихо заздрити, або жаліти себе - згадуй про чудесне списку. А про недоліки Не думай. Вони є у кожного, і навіщо на них загострювати увагу?
Ця чудова Аеліта
Ще одна корисна вправа - «Намалюй себе». Ні, олівці тобі не знадобляться - потрібно просто представити свій ідеальний образ у всіх подробицях. Побачити себе такою, якою б ти хотіла бути - стрункою, впевненою, усміхненою і т.д. Ця дівчинка, яку ти намалюєш в думках, стане твоїм другим Я - придумай їй якесь незвичайне ім'я, наприклад, Аеліта. Уяви, у що вона одягнена, як ходить, як розмовляє, чому навколишні захоплюються нею. Тобі вона подобається? Так ось, вона - це і є ти!
Коли ти йдеш по вулиці, верзеш з колегами або знайомишся з чоловіком, думай про те, що ти - це не звичайна дівчина Маша, Свєта або Оля, а красуня і розумниця Аеліта. Ототожнюючи себе з цим ідеальним чином, в якийсь момент ти виявиш, що поводишся так само розкуто і природно, як Аеліта.
Знаю, як себе подати!
Хочеш ще декілька хитрощів? Впевнену в собі жінку легко відрізнити від будь-якої іншої, тому що вона ходить, розправивши плечі і високо піднявши груди (неважливо якого розміру) - адже у неї все чудово. Розмовляючи, вона завжди посміхається - їй приємно бачити співрозмовника. Якщо вона не розчула прізвище або забула ім'я, то не соромиться перепитати - в цьому немає нічого поганого. Так само, як не боїться висловити свою точку зору - навіть якщо та не збігається з думкою оточуючих. «Напевно, у чомусь ви маєте рацію, але я думаю інакше», - з посмішкою говорить вона, якщо не згодна з кимось.
Упевнена в собі жінка з апетитом наминали м'ясну відбивну і не відмовляє собі в келиху вина з шоколадною цукеркою - вона вміє насолоджуватися життям, і чоловікам це шалено подобається. У ліжку така дама абсолютно розкута, незалежно від того, важить вона 45 кг або 78, тому що її тіло - чудово, і вона це знає. Жінка-мрія не соромиться своїх слабкостей, а легко перетворює їх в сильні сторони. У будь-якій ситуації вона поводиться цілком природно. Напевно, тому у неї так багато шанувальників.
Ти ще сумніваєшся в правильності такого підходу? Колись одна дама заради сміху дала в газеті оголошення приблизно такого змісту: «40-річна жінка з непростим характером, яка любить поїсти, п'є пиво, курить і іноді нецензурно лається, шукає супутника життя». Вона була впевнена, що у відповідь не отримає жодного листа. Їй прийшло більше тисячі листів! Причому від чоловіків різного віку - від 27 і до 70! Кожен з них запевняв, що вона повністю відповідає його ідеалу, і саме таку подругу він шукав все життя. «Я просто написала про себе правду», - сказала ця леді журналістам. Як корисно іноді бути собою!
Геть перфекціонізм!
Перфекціоністи - це прихильники досконалості. Здавалося б, що поганого в світлому прагненні кращої стати у всьому? Справа в тому, що за невгамовним бажанням бути бездоганною криється глибоке почуття незадоволеності, страх, який може перетворюватись в різний одяг. Наприклад, боязнь, що оточуючі не приймуть тебе такою, яка ти є насправді, страх, що ти опинишся безпорадною перед обставинами, отримаєш несхвальну оцінку близьких, не зможеш викликати в когось любов ... Але як же позбутися від нав'язливого бажання у всьому досягти досконалості? Для початку важливо визнати, що тобі не чужий комплекс перфекціонізму.
Спробуй розпізнати форми його прояви, які досить багатоликі: від невгамовного бажання зробити все найкращим чином до вимоги досконалості від оточуючих. Навчися задавати собі питання кожен раз, коли ти намагаєшся досягти в чомусь вершини. Наприклад, чому мені так важливо робити все найкращим чином? Як я буду себе почувати, якщо те, що я зробила, йому не сподобається? Що мною рухає, коли я хочу стати для нього Досконалістю? Потрібно вчитися прощати собі маленькі недоліки, не боятися власних слабкостей. Така пильна розуміння необхідно для того, щоб зрозуміти свої справжні бажання, які стоять за перфекционизмом і, головне, навчитися реалізовувати їх зрілим чином. Таким способом ти можеш трансформувати перфекціонізм в здорове прагнення до розвитку і самовдосконалення.