За радянських часів, коли існував так званий «залізна завіса» шлюби з іноземцями були майже неможливі. В часи перебудови шлюб з іноземцем став легким
Хочете познайомитися для шлюбу з іноземцями, які не соромтеся звертатися до агентства. Зараз в кафе, громадському транспорті тощо місцях знайомляться все рідше і рідше. А при судженнях - "доля і за грубкою знайде" ... можна звичайно спробувати, але чи є резон просто сидіти і чекати.
Які ж питання необхідно обговорити до реєстрації шлюбу з іноземцем? Під час залицяння парі варто обговорити свої цілі в житті, наміри щодо дітей, фінансові питання, проблеми зі здоров'ям. Але є питання, які потребують особливої уваги. Наприклад, якщо ви одружитеся, то, може, вам обом або одному з вас доведеться переїхати. Хочете і чи можете ви це зробити? Чи вистачить у вас для цього рішучості і емоційних сил? Щоб відповісти, подумайте: переїжджали ви коли-небудь раніше, жили чи далеко від рідних довгий час?
В процесі пошуку супутника життя для шлюбу у Вас будуть з'являтися питання, на які Вам буде важко відповісти, не соромтеся написати в службу підтримки шлюбного агентства і запитати.
Якщо ваша кохана людина іноземець, чи готові ви звикати до іншої культури? Сподобалося б вам постійно жити так, як живуть люди в тій країні? На самому початку відносин обговоріть ці важливі питання. Чим швидше ви відповісте на них, тим краще, це позбавить вас від зайвих стресів і матеріальних витрат. Адже одна справа - приїхати в гості на кілька днів, інше - жити в чужій країні постійно. Чи доведеться вам вчити іноземну мову? Чи зможете ви пристосуватися до нових умов життя? А може, ви швидше за зачаровані країною і її культурою, ніж самою людиною? Але таке відчуття, напевно, поступово скоро пройде, а шлюб - це постійний союз двох.
Якщо Ви вирішили шукати надійного супутника життя за кордоном і не знаєте іноземної мови, то Вам допоможе унікальний онлайн перекладач нашого агентства, але тим не менш, Вам доведеться йти на курси. Практика знайомства в міжнародному шлюбному сервісі у Вас з'явиться відразу, тому навчання плюс практика і Ви протягом двох-трьох місяців побіжно заговорите. Мрієте вийти заміж за кордон? Реєструйся в нашому сайті для бракв з іноземцем.
Укладення шлюбу з іноземцем в Росії. Вступ до шлюбу - важлива подія в житті кожної людини. Дедалі більшого поширення останнім часом набувають шлюби між громадянами різних держав. Особи, що укладають такі шлюби, прагнуть догодити один одному в дотриманні всіх національних традицій і звичаїв цього священного обряду, найчастіше ігноруючи не менш значущі норми законодавства. Але ж їх дотримання грає вирішальну роль в аспекті дійсності укладеного шлюбу. Дана замітка присвячена правовому аспекту вступу в шлюб особами, які мають різне громадянство, на території РФ.
Відповідно до Сімейного кодексу РФ форма і порядок укладення шлюбу на території РФ незалежно від громадянства осіб, які бажають вступити в шлюб, визначаються законодавством РФ. Це означає, що шлюб повинен укладатися в органах реєстрації актів цивільного стану (далі - органи ЗАГС) в особистій присутності осіб, що вступають у шлюб. Тому шлюб, укладений з якого-небудь релігійного обряду, не матиме юридичної сили на території РФ.
Крім того, необхідно дотримання умов укладення шлюбу. Для кожного з осіб, що вступають у шлюб, дані умови визначаються законодавством держави, громадянином якої є особа в момент укладення шлюбу.
Якщо особа має громадянства декількох іноземних держав, то умови визначаються за законодавством однієї з цих держав на вибір цієї особи. Якщо ж особа є ще і громадянином РФ, то до умов укладення шлюбу застосовуються правила, встановлені саме російським законодавством: добровільне взаємна згода чоловіка і жінки, що вступають в шлюб, і досягнення ними шлюбного віку. Звертати особливу увагу на умови укладення шлюбу для його дійсності просто необхідно, тому що часто ці умови в різних державах відрізняються один від одного. Так, наприклад, в Індії для укладення шлюбу необхідна згода батьків, у Франції за загальним правилом чоловік може вступати в шлюб з 18 років, а жінка - з 15 років.
Також важливо пам'ятати про те, що відповідно до ст. 14 Сімейного кодексу РФ на території РФ не допускається укладення шлюбу між:
особами, з яких хоча б одна особа вже перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі (ця обставина особливо необхідно перевірити в разі реєстрації шлюбу з громадянином країни, в якій дозволені полігамні шлюби: наприклад, Ємен, Єгипет, Йорданія, Алжир, Сирія);
близькими родичами (батьками і дітьми, дідусем, бабусею та онуками, рідними та (мають загальних батька чи матір) братами і сестрами);
усиновителями і усиновленими;
особами, з яких хоча б одна особа визнана судом недієздатною внаслідок психічного розладу.
Варто відзначити, що спроби уникнути обмежень, встановлених ст. 14 Сімейного кодексу РФ, шляхом укладення шлюбу на території іноземної держави можуть привести до небажаних наслідків. Так, наприклад, вступ до полігамний шлюб з іноземним громадянином на території держави, де такий шлюб дозволений, призведе до того, що даний шлюб не буде визнаний, а відповідно і не матиме юридичної сили на території РФ з усіма витікаючими наслідками.
Для вступу в шлюб на території РФ необхідно зокрема надати наступні документи:
спільну заяву про укладення шлюбу (у певних випадках допускається подача окремих заяв);
документи, що засвідчують особистості вступають у шлюб (наприклад, паспорт);
документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу, в разі, якщо особа перебувала в шлюбі раніше;
довідки з місця проживання іноземного громадянина і документи, що підтверджують відсутність перешкод для вступу в шлюб (наприклад, для громадянина Німеччини необхідна довідка про шлюбної правоздатності (Ehefдhigkeitszeugnis), видана компетентним органом РАЦС (Standesamt) за місцем його постійного проживання, і що підтверджує відсутність перешкод до укладення шлюбу з німецької праву);
в певних випадках необхідний дозвіл на вступ до шлюбу до досягнення шлюбного віку.
Всі вищезгадані документи повинні бути переведені на російську мову; переклад має бути завірений (як правило, нотаріусом). Крім цього в певних випадках на завірених перекладах документів повинен бути проставлений апостиль (наприклад, якщо особа є громадянином Франції, Німеччини, Фінляндії, Естонії, Польщі), або ж дані переклади повинні пройти консульську легалізацію. Проставлення апостиля та консульська легалізація не потрібна для документів, отриманих зокрема з Білорусії, України.
Таким чином, для укладення шлюбу з іноземним громадянином на території РФ важливо врахувати великий спектр правових тонкощів міжнародних договорів і законодавств різних держав. Зробити все це самостійно дуже складно. Тому наші юристи зможуть описати вам все особливості укладення шлюбу між громадянами конкретних держав, а при необхідності - сприятимуть при зборі необхідних документів.